tr?id=935316774466743&ev=PageView&noscript=1

Bonga szklane czy akrylowe?

Chcesz kupić bongo? Koniecznie przeczytaj!

        Chcesz kupić bongo, a przeraża Cię ilość dostępnych na stronie produktów? Nie wiesz czym się kierować podczas wyboru i na co zwrócić uwagę? Zapraszam Cię do przeczytania naszego krótkiego poradnika, który ułatwi Ci podjęcie decyzji.

liquidy Szklane czy akrylowe?

Zacznijmy od tego z jakiego materiału fajkę wybrać. Każdy materiał ma swoje atuty. Szkło, które jest z natury chłodne dodatkowo wspomaga chłodzenie dymu, co jest bardzo ważne w prawidłowej filtracji. Dodatkowo szkło nie pochłania zapachów używanych mieszanek ziołowych lub tytoni. Jednak kiedy chcesz używać bonga w plenerze lub zabierać je w podróże zdecyduj się na te wykonane z akrylu.

Jaki rozmiar wybrać?

Rozmiar fajki w dużej mierze zależy od przeznaczenia bongo. Jeśli jest ono do użytków domowych lepiej wybrać duże bonga, jeśli chcesz z nim odkrywać świat raczej wybierz bongo mniejszych rozmiarów. Wysokie bonga często wyposażone są w zwężaną szyjkę. Warto wiedzieć, że nie jest to tylko element, który ma zwiększać atrakcyjność fajki. Zwężenie stosuje się, aby móc umieścić w fajce kostkę lodu, która dodatkowo schłodzi dym. Według znawców tematu przekłada się to na głębsze doznania podczas palenia.

Dobry wybór na początek:


Czy to wszystko co muszę wiedzieć?

Jeszcze jedna sprawa! Zwróć uwagę czy fajka, którą wybierasz jest wyposażona w dyfuzory oraz perkolatory. Te pierwsze pełnią dodatkową funkcję filtrującą, a więc ważne żeby było ich dużo. Ale nie skreślaj fajki, która Ci się podoba, a nie jest w nie wyposażona. Dyfuzor możesz w każdej chwili dokupić do wybranej przez siebie fajki. Perkolatory to spirale lub rurki, które rozszczepiają dym. Odpowiadają one za dodatkowe chłodzenie dymu i poprawiają jego smak.