tr?id=935316774466743&ev=PageView&noscript=1

Jak palić fajkę?

Pomimo tego, że fajki mają już swoje lata, to nadal znajdują one swoich entuzjastów, którzy lubią sięgnąć po to rozwiązanie. Co więcej, w odróżnieniu od klasycznych papierosów, są one postrzegane jako coś prestiżowego, dlatego coraz częściej zyskują one nowych fanów, którzy chcą delektować się każdym zaciągnięciem. Ważne jest jednak, aby fajka została dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Czy fajką się zaciąga?

Pytaniem, które pojawia się niezwykle często w kontekście fajek, jest to, czy fajką się zaciąga. Chociaż na samym początku, może wydawać się ono absurdalne, ponieważ wiele osób utożsamia fajki z klasycznymi papierosami, to w rzeczywistości pytanie ma jak najbardziej sens. Osoby korzystające z fajek w większości sytuacji zaciągają się bardzo rzadko lub wcale, a dym, który powstaje podczas palenia, jest jedynie przetrzymywany w ustach. 

 

Naturalnie, najlepszym rozwiązaniem jest nie zaczynać nałogu, natomiast palenie fajki ma również inne aspekty, które sprawiają, że jest ono atrakcyjne. Wiele osób, kojarzy palenie fajki jako dżentelmeńskie rozwiązanie, dzięki czemu ogólna prezencja osoby palącej zdecydowanie się poprawia. Co więcej, ze względu na wcześniej wspomniany brak zaciągania, jest to sposób na pozbycie się szkodliwego nałogu palenia klasycznych papierosów, a na dodatek, fajki są rozwiązaniem, które jest zdecydowanie tańsze. Rzecz jasna, na samym początku, może wydawać się ono droższe, natomiast zakup fajki jest jednorazowy.

 

Z tego powodu, jedynym kosztem, z którym należy się zmierzyć po zakupie fajki, jest wyposażenie się w tytoń. Ten jednak, ze względu na sposób palenia wystarcza na dłuższy czas, ponieważ bardziej doświadczeni palacze potrafią spalać jednorazowo nabitą fajkę nawet przez kilkanaście minut. Oczywiście, wszystko zależy od stopnia jej nabicia, a także sposobu palenia, niemniej jest to sposób, który zdecydowanie wpłynie zarówno na prezencje palacza, jak i na budżet, który będzie musiał on poświęcić na zakup tytoniu.

Jak palić fajkę tradycyjną?

Poza wcześniej wspomnianym brakiem zaciągania lub robieniem tego sporadycznie, palenie fajki jest złożonym procesem, który należy wykonać w poprawny sposób, aby przyniósł on satysfakcję. Z tego powodu, warto wyjaśnić, jak palić fajkę tradycyjną. Na samym początku, konieczne jest odpowiednie dobranie fajki, zarówno ze względu na materiał, z którego została ona wykonana, jak i na jej rozmiar. Następnie, powinno się sięgnąć po dobrze dobrany tytoń, ponieważ to właśnie on ma wpływ na ogólny smak palenia. Osoby, które dopiero pozyskują informacje na temat tego, jak palić fajkę tradycyjną powinny sięgnąć po słabszy tytoń.

 

Wszystko za sprawą tego, że nawet doświadczeni palacze klasycznych papierosów, mogą nie być przygotowani na sposób dostarczenia dymu tytoniowego poprzez użycie fajki. Gdy już uda Ci się dobrać tytoń, który spełni Twoje oczekiwania smakowe, bez problemu możesz przejść do jego rozbicia, a następnie do umieszczenia go w komorze fajki. W tym momencie ważne jest, aby tytoń został odpowiednio i równomiernie rozmieszczony w komorze, gdyż ma to wpływ na jakość palenia. Podczas umieszczania tytoniu, ważne jest, aby nie był on zbity, ponieważ w takim przypadku, ogólny komfort spalania znacząco spada.

 

Kolejnym etapem tego, jak palić fajkę klasyczną, jest jej prawidłowe rozpalenie. W przypadku tego rodzaju spalania tytoniu, konieczne jest obracanie fajki tak, aby tytoń został równomiernie podpalony. Jeżeli uda Ci się to zrobić, dobrym pomysłem jest chwilowe odczekanie tak, aby dym swobodnie się unosił. Przechodząc do samego procesu palenia, warto jeszcze raz przypomnieć, że jest to dystyngowany sposób, dlatego warto unikać gwałtownego palenia oraz nadmiernego wdychania i wydychania dymu.

Przydatne akcesoria w przypadku palenia fajki!

Wiedząc już, jak palić fajkę, warto przejść do przydatnych akcesoriów, które pomogą w poprawieniu jakości palenia. Na całym świecie, występują firmy tworzące specjalne akcesoria dla palaczy fajek, dlatego znalezienie przydatnych produktów nie jest trudne. Niezależnie od tego, czy jesteś nowym palaczem, czy masz już doświadczenie w paleniu, warto wyposażyć się w akcesoria do fajek, do których zalicza się między innymi specjalne etui na fajkę, a także popielniczki umożliwiające swobodne pykanie. Co więcej, aby poprawić swoją jakość palenia, idealnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po filtry, dzięki którym do Twoich ust trafia odpowiednio przefiltrowany dym.

 

W przypadku palenia fajki ważne jest również zadbanie o specjalne akcesoria pozwalające na oczyszczenie komory, z powstających podczas palenia zanieczyszczeń. Doświadczeni palacze, w tym celu sięgają po specjalne przyborniki fajkowe wyposażone w trzy ramiona, dzięki którym zarówno czyszczenie, jak i nabijanie fajki staje się zdecydowanie łatwiejsze, a sam proces palenia, z wykorzystaniem zadbanej fajki jest zdecydowanie bardziej przyjemny. Wszystko za sprawą tego, że powstające zanieczyszczenia oraz nagar wpływają na jakość spalania, a także na przepływ dymu z komory, do ustnika.

O czym warto pamiętać, decydując się na zakup fajki?

Sam zakup fajki to niezwykle proste zadanie, ponieważ praktycznie każdy sklep z akcesoriami do palenia ma je w swojej ofercie. Ważne jest jednak, aby sprzęt został dopasowany do własnych potrzeb. Z tego powodu, warto sprawdzić materiał, z którego została wykonana fajka, jej długość, a także pojemność komory. W ten sposób zagwarantujesz sobie to, że Twoja pierwsza fajka będzie towarzyszyła Ci przez długi czas, a kupno nowej będzie wiązało się z chęcią odświeżenia, a nie przykrą koniecznością.

 

Jeżeli zakupiłeś już swoją fajkę, pamiętaj również o jej odpowiednim opaleniu przed pierwszym użyciem, aby została ona przygotowana do palenia. Na dodatek, dobrym pomysłem, jest również zakup młynka, dzięki któremu będziesz mógł zmielić susz przed umieszczeniem go w komorze przeznaczonej do spalania tytoniu.