tr?id=935316774466743&ev=PageView&noscript=1

Jak palić sziszę?

Relaks niejedno ma imię. Jeśli szukasz interesującego sposobu na odprężenie w gronie przyjaciół - być może wiedza o tym, jak palić sziszę może Cię zainteresować. To integralny element spotkań na Bliskim Wschodzie, który w Polsce również cieszy się popularnością. Dowiedz się więcej na temat samej sziszy i rekomendowanej techniki palenia - i skorzystaj z możliwości fajki wodnej na swój własny sposób!

Czym jest szisza?

Zanim zaczniesz edukować się na temat tego, jak palić z fajki wodnej - trochę teorii na temat tego, czy na pewno wiesz, czym jest szisza. Jest to nic innego jak popularny rodzaj fajki wodnej. Wyróżnia się tym, że dym uzyskany za pomocą tego urządzenia jest nie tylko oczyszczony za pomocą filtru wodnego, ale też przyjemnie schłodzony - co dodatkowo wnosi wiele dobrego do samego aktu odprężenia.

Ciekawostką jest to, że szisza nie pochodzi z Bliskiego Wschodu - jak mogłoby się wydawać. Pochodzenie tego urządzenia jest związane z Półwyspem Indyjskim. Co ważne podkreślenia - szisza to nie bongo - do obu urządzeń są potrzebne różne akcesoria do palenia, jak również proces palenia w obu przypadkach jest różny.

Fajka wodna - jak to działa?

Aby wiedzieć, jak palić shishę - nie wystarczy wiedzieć, czym jest ta fajka wodna. Bardzo ważne jest również zrozumienie jej działania, które opiera się o prostą, ale bardzo dobrze przemyślaną konstrukcję.

Aby fajka wodna zadziałała zgodnie z przeznaczeniem - jej dzban musi zostać wypełniony określoną cieszą (zwykle jest to woda). Kolejnym krokiem do wykonania jest złożenie wszystkich części fajki, a następnie należy nabić cybuch tytoniem i nałożyć tam siatkę lub folię (i potem zrobić w wybranym zabezpieczeniu otwory). Ostatnim etapem bezwzględnym do prawidłowego działania jest to, by ułożyć węgielki do shishy i całość rozpalić.

Jak prawidłowo palić shishę?

Po przygotowaniu sziszy - przychodzi czas na jej rozpalenie. Są dwie szkoły sposobu zaciągnięcia powietrza poprzez podłączony do dzbanka wąż. Po kilku próbach znajdziesz ten, który odpowiada Ci bardziej i pozwoli znaleźć Twoją indywidualną odpowiedź na pytanie, jak prawidłowo palić shishę.

W jaki sposób możesz rozpalić sziszę?

  • Robiąc wolne i długie wdechy.
  • Robiąc szybkie i krótkie zaciągnięcia.

Bez względu na to, który z tych typów rozpalania sziszy wybierzesz - efekt końcowy powinien być taki sam: zassane powietrze spotyka się z rozpalonym węgielkiem i dzięki temu uzyskuje bardzo wysoką temperaturę, by następnie przejść przez tytoń znajdujący się w cybuchu.

Jak palić sziszę w prawidłowy sposób?

Teraz, gdy shisha jest już gotowa - czas przejść z teorii do praktyki. Jak zaciągać się sziszą? To bardzo ważna wiedza, bo oddech pełni główną funkcję w tym, by w pełni cieszyć się relaksacyjnym wpływem fajki wodnej na ciało i umysł. Oddech powinien być nie tylko głęboki, ale też powolny. Jeśli zrobisz to inaczej - zaciągniesz się szybko, ryzykujesz, że wciągniesz na raz zbyt dużo dymu, co zdecydowanie nie należy do przyjemnych doświadczeń.

Jeszcze jedną, nigdzie nie spisaną - ale ważną zasadą jest to, by palić sziszę w towarzystwie. Robienie tego samego mija się z celem, gdyż w kulturze przyjęło się wspólne palenie fajki wodnej, a biorąc pod uwagę to, ile czasu pali się szisza - nawet 2-3 godziny - stanowi to przy okazji świetną okazję do spotkań i rozmów.

Umiejętne palenie fajki wodnej - wskazówki dodatkowe

Aby czerpać pełne korzyści z palenia fajki wodnej pamiętaj o jej regularnym czyszczeniu i odpowiedniej pielęgnacji po każdym użyciu. Ta sama zasada jest obowiązująca również jeśli chodzi o dedykowane akcesoria do shishy. Im lepiej zadbasz o takie detale - tym na lepsze doświadczenie podczas używania sziszy możesz liczyć.

Jeśli będziesz mieć okazję palić sziszę w okolicznościach kultury arabskiej - pamiętaj, by nie odpalać zwykłych papierosów od węgielków. Unikaj też podawania węża shishy drugiej osobie. Po swojej kolejce - odłóż węża na stół, gdyż przyjęło się, że każdy zgromadzony przy fajce wodnej sam decyduje o tym, w którym momencie chce rozpocząć palenie.