tr?id=935316774466743&ev=PageView&noscript=1

Jak palić z bongo?

Prawidłowa obsługa bonga może wydawać się łatwa, ale w rzeczywistości może być trudniejsza dla osób, które nigdy wcześniej nie miały z tym do czynienia. Dlatego warto dowiedzieć się, jak prawidłowo korzystać z bonga, aby uniknąć bólu gardła i podrażnienia dróg oddechowych.

Jak działa bongo?

Zanim dowiemy się, jak palić z bongo, warto wyjaśnić jego działanie, ponieważ w ten sposób szybciej zrozumiemy, jak prawidłowo się nim posługiwać. Bongo, czyli inaczej fajka wodna swoją budową może przypominać nam wazon, w którym znajduje się dziura. Chociaż pozornie wygląda ono na prosty sprzęt, to potrafi ono dostarczyć nam wiele ciekawych momentów poprzez przefiltrowany dym, który znajduje się w komorze po prawidłowym rozpaleniu. To jak działa bongo, nie zmieniło się od lat i chociaż początkowo, do jego wytworzenia używało się bambusa, to dzisiaj możemy spotkać bonga wykonane z różnych materiałów.

Budowa bongo zaczyna się od ustnika, czyli otworze umieszczonym na samej górze bongo i to właśnie do niego musimy przyłożyć swoje usta, aby zaciągnąć się dymem. Następnym elementem tego przedmiotu jest natomiast komora służąca do gromadzenia dymu pojawiającego się podczas wdychania. Dalej mamy natomiast cybuch, czyli miejsce, dzięki któremu palenie z bonga jest tak naprawdę możliwe, bo to właśnie do niego wkładamy nasz ulubiony susz. W tym momencie warto powiedzieć, że susz powinien zostać dobrze ubity, ponieważ w innym wypadku nasze palenie może być mniej efektywne.

Cybuch jest również częścią, która ma kontakt z kolejną częścią bonga, czyli dzbanem, do którego nalewamy wody, a dzięki temu dym, który zostanie wygenerowany, zostaje schłodzony oraz oczyszczony, dzięki czemu do naszych płuc dostarczany jest czysty dym. W niektórych rodzajach bongo możemy spotkać się również z tak zwanym sprzęgłem, które pomaga nam regulować palenie. Wiedząc już, bongo jak działa, możemy przejść do dalszej części, czyli tego, jak w prawidłowy sposób palić z bonga, aby cały proces był dla nas przyjemny.

Jak palić bongo, aby nie zrobić sobie krzywdy?

Nauczenie się tego, jak palić z bonga jest stosunkowo proste, jednak nawet podczas najprostszych czynności może dojść do groźnych sytuacji. Z tego powodu, warto wytłumaczyć, jak palić, aby podczas całego procesu nie doszło do nieprzyjemnych konsekwencji. Na samym początku musimy się upewnić, że bongo jest czyste, dlatego warto je przemyć, nawet przed pierwszym użyciem, ponieważ nigdy nie możemy być absolutnie pewni, że wcześniej nie miało ono styczności z bakteriami, których powinniśmy unikać.

Gdy już jesteśmy pewni, że bongo jest czyste, powinniśmy je umieścić na stabilnym podłożu, aby uniemożliwić jego przypadkowemu przewróceniu. Jeżeli powierzchnia, której używamy, nie jest stabilna, dobrym pomysłem będzie użycie specjalnej podstawki, która pomoże nam wyrównać teren. Następnym krokiem do tego, aby wiedzieć, jak palić z bonga, będzie uzupełnienie go wodą o temperaturze pokojowej. Dla lepszej filtracji możemy dorzucić również kostki lodu, których zadaniem będzie schłodzenie otrzymanego dymu. Odpowiednią ilość wody wyznaczać nam będzie cybuch, który większość powinna znajdować się w wodzie.

Kiedy nasze bongo jest już przygotowane do palenia, możemy zająć się przygotowaniem suszu, który jest niezbędny do tego, aby palenie z bonga miało jakikolwiek sens. W tym celu potrzebny nam będzie specjalny młynek służący do prawidłowego skruszenia naszego materiału. Stary surowiec umieszczamy następnie w cybuchu, pamiętając przy tym o ubiciu suszu, aby zapewnić sobie komfort palenia, ważne jest jednak, aby susz nie był zbyt mocno upchnięty, ponieważ w ten sposób możemy mieć trudności z jego rozpaleniem.

Co można palić w bongo?

Chociaż odpowiedź na pytanie, co można palić w bongo, jest stosunkowo prosta, to warto o tym powiedzieć. Oczywiście, najczęstszym środkiem, który palony jest w fajkach wodnych, jest susz z konopi, jednak nie powinniśmy zamykać się na inny produkty, ponieważ bongo może również służyć do palenia ziół oraz tytoniu. W rzeczywistości praktycznie każdy rodzaj suszu może zostać spalony przy użyciu bonga, musimy jednak pamiętać, że smak spalonej substancji, może różnić się od tej formy spalania. Duży wpływ ma na to rodzaj filtracji, który wykorzystywany jest podczas procesu, jednak wiedząc, jak palić bongo, powinniśmy o tym wiedzieć.

Inne odmiany bonga

Alternatywą dla zwykłego bonga, są bonga bez sprzęgła. Mając taki sprzęt w rękach, możemy się zastanawiać, jak palić bongo bez sprzęgła, jednak zasada palenia jest praktycznie taka sama, z tą różnicą, że podczas palenia nie musimy zasłaniać sprzęgła, bo go po prostu nie ma. Musimy jednak pamiętać, że żeby wciągnąć dym skumulowany wewnątrz bonga, musimy wtedy podnieść cybuch. W ten sposób wiemy już jak palić bongo, które nie zostało wyposażone w sprzęgło.

Kreatywność ludzka jest nieograniczona, dlatego z czasem pojawiają się specjalne odmiany klasycznych rodzajów palenia, a jedną z nich jest bongo grawitacyjne. Jak zrobić bongo grawitacyjne w naszym domu? Na samym początku potrzebne będą nam dwa pojemniki o różnych wielkościach, z czego większy pojemnik powinien zostać wypełniony wodą. Za sprawą działania prawa grawitacji, jesteśmy w stanie odkryć nowy sposób na palenie ulubionego suszu.

Bongo czy joint, co lepiej wybrać?

Każda z opcji palenia ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Niemniej jednak, w samym procesie palenia chodzi o dostarczenie dymu do naszych płuc, a nasze indywidualne preferencje wyznaczają drogę, którą obierzemy w trakcie palenia. W przypadku, w którym dopiero pierwszy raz mamy zamiar palić, warto jednak wybrać bongo, ponieważ ze względu na filtracje do naszych płuc dostaje się mniej substancji smolistych. Oczywiście, nie jest to jedyny powód, przez który warto sięgnąć po fajki wodne bongo, ponieważ argumentów przemawiających za tym rodzajem palenia jest dużo więcej.

Na szczególne wyróżnienie, tego, jak bongo jak działa, zasługuje moc jego działania. Bongo, w porównaniu ze skrętami jest bardziej wydatne, dlatego nawet mniejsza ilość suszu może zagwarantować nam mocniejsze wrażenia. Co więcej, bongo w zależności od jego długości smakuje za każdym razem inaczej, dlatego przejście z małego bonga, na dłuższe wiązało się będzie z przyjemniejszym smakiem dymu, ponieważ będzie on lepiej schłodzony oraz delikatniejszy, dzięki czemu nie podrażnimy swoich płuc.

Jak prawidłowo opalić bongo?

Palenie bongo to przyjemność, jednak, aby do niego doszło, musimy wiedzieć, jak opalić bongo, żeby zrobić to prawidłowo, ponieważ w innym wypadku po prostu stracimy susz, który znajduje się w cybuchu. Warto wspomnieć, że w trakcie palenie nie powinniśmy wkładać ustnika do ust, a jedynie przyłożyć nasze usta do niego. Niemniej jednak w kontekście opalania ważne jest to, aby samemu wyczuć, czy opalanie w danym miejscu przynosi skutki. W jaki sposób to sprawdzić? Po prostu przy pomocy zapalniczki opalamy jedno miejsce i jeżeli czujemy, że na skutek tego powstaje dym, a nasz susz „strzela” to jesteśmy w dobrym miejscu.

W przypadku, w którym nie czujemy, że opalanie daje jakiekolwiek efekty, powinniśmy spróbować z innej strony, ponieważ najwyraźniej wypaliliśmy już całość. Oczywiście, wiedząc bongo jak palić, powinniśmy wiedzieć takie rzeczy, chociaż nie ma w tym nic złego, jeżeli czegoś nie wiemy, ponieważ każdy się kiedyś uczył. W kontekście palenia ważny jest również sprzęt, z którego korzystamy, dlatego dobrą opcją jest sprawienie sobie zapalniczki żarowej, ponieważ opalanie przy jej pomocy jest łatwiejsze.

Aby znaleźć wszystkie niezbędne dodatki, warto odwiedzić sklep z akcesoriami do palenia. Znajdziemy w nim wszystko, co nam potrzebne, zaczynając od fajek wodnych, a kończąc na zapalniczkach czy młynkach, dzięki którym nasze palenie będzie komfortowe, a w niektórych przypadkach wejdziemy na nowy poziom palenia, za sprawą sprzętu, który dostaniemy w dobrym sklepie z akcesoriami do palenia.