tr?id=935316774466743&ev=PageView&noscript=1

Jak zrobić liquid samemu?

W życiu każdego palacza e-papierosów przychodzi moment, w którym pojawia się pytanie, jak zrobić własny liquid. Samodzielna produkcja pozwala na zredukowanie kosztów, jak również odkrywanie nowych smaków i produkcji, które wcześniej nie były dla danej osoby dostępne. Jednak od czego zacząć tworzenie swoich własnych olejków do e-papierosa? W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co najważniejsze!

Dlaczego warto postawić na własny liquid?

Zanim przejdziemy do własnej produkcji olejków do e-papierosa, warto dowiedzieć się, jakie korzyści idą za samodzielnym przygotowywaniem liquidów. Na samym początku, warto zacząć od tego, że samodzielna produkcja jest znacznie tańsza, niż zakup gotowych olejków do e-papierosa, i nie jest to pozorna oszczędność, jak mogłoby się wydawać. W niektórych przypadkach jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych, podczas samodzielnej produkcji. Wszystko zależy natomiast od materiałów, których użyjemy do wyprodukowania naszego własnego liquidu, a także, tego, jakie własny liquid proporcje będzie miał.

Z czego wynikają oszczędności, które przyniesie nam własny liquid? Przede wszystkim z tego, że w obecnych czasach dużą część ceny liquidu stanowi akcyza. Ze względu na jej wprowadzenie, wiele osób zaczęło szukać informacji, jak zrobić samemu liquid i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wraz z wprowadzeniem akcyzy, ceny liquidów wzrosły nawet o kilkadziesiąt złotych, przez co szybkie znalezienie alternatywy było konieczne. Oczywiście, nawet przed jej wprowadzeniem, wiele osób decydowało się na samodzielne tworzenie olejków, ponieważ już wtedy było ono tańsze od gotowych produktów, jednak obecnie samorobione liquidy cieszą się niezwykłą popularnością.

Jak zrobić liquid z gliceryny i glikolu?

Mając pojęcie, jakie korzyści niesie za sobą samodzielne robienie olejków, można przejść do odpowiedzi na pytanie, jak zrobić liquid z gliceryny i glikolu. Dla wielu osób to zadanie może wydawać się niezwykle ciężkie, ponieważ po wpisaniu we wyszukiwarce, „własny liquid przepis” wyskoczy nam wiele różnych treści, które mają nas pokierować na początku drogi samodzielnego samogoniarza. Problem w tym, że często są to teksty amatorów, którzy mimo swoich dobrych chęci nie są zbytnio pomocni na początku przygody z własnymi olejkami, a zbyt duży natłok wiedzy może spowodować, że zrazimy się do samodzielnej produkcji.

Na samym początku, warto wyjaśnić, jakie są rodzaje baz, dostępnych w sklepach. Podstawową bazą, jest połączenie glikolu i gliceryny, które stanowi dla nas podstawę, do stworzenia liquidu. Do takiej bazy wystarczy nam dodać aromat oraz wybraną zawartość nikotyny. W ten sposób zrobiony liquid powinniśmy odstawić na jakiś czas, aby składniki dobrze się połączyły, a następnie możemy zalać naszego e-papierosa gotowym olejkiem. Oczywiście istnieją też inne rodzaje składników jak dla przykładu gotowe longfille: https://dym.pl/e-liquidy-i-premixy,cp97,pl.html, czyli gotowe koncentraty, do których wystarczy dodać bazę, aby wytworzyć własny liquid.

Możemy oczywiście postawić na całkowicie samodzielną produkcję, jednak potrzebujemy do tego zakupić oddzielnie glikol i glicerynę, którą połączymy w odpowiednich proporcjach dla naszego e-papierosa oraz posiadanej grzałki. Dopasowanie proporcji jest niezwykle ważne, ponieważ niektóre atomizery, mogą mieć duże problemy, gdy olejek jest zbyt gęsty. Częstym pytaniem, jakie może się pojawić, gdy tworzymy własny liquid, ile aromatu? Czy jest na nie jednoznaczna odpowiedź? Wszystko zależy od naszego uznania, ponieważ jak łatwo się domyślić, większa ilość aromatu, zwiększy odczuwalny smak, jednak przedobrzenie może wywołać u nas bóle brzucha, gardła, jak również zębów, w przypadku bardzo słodkiego olejku.

Jak zrobić liquid, aby był on bezpieczny?

Decydując się na samodzielne tworzenie olejków, musimy pamiętać, że jest to produkt, który będziemy inhalować do naszych płuc. W ten sposób nie możemy sięgać po niesprawdzony towar, ponieważ może on zagrażać naszemu życiu lub zdrowiu. Właśnie dlatego, każdy ze składników powinien pochodzić od renomowanego dostawcy, ponieważ wtedy mamy pewność, że nasze zakupy zostały przebadane pod kątem szkodliwości dla naszego zdrowia. Z naszej strony, polecamy Premixy Selfie: https://dym.pl/selfie-premix,cp140,pl.html, czyli olejki wysokiej jakości, które zapewniają wysoką jakość oraz doskonały smak, dzięki czemu nie musimy się martwić, że wybraliśmy produkt niskiej jakości.

Kupując produkty typu longfill nie musimy również martwić się o to, jak zrobić własny liquid, ponieważ wystarczy do nich zalać bazę oraz w ramach preferencji shoty nikotynowe. Jest to znaczniej bezpieczne, niż kupowanie glikolu oraz gliceryny niewiadomego pochodzenia, a co więcej, produkty typu longfill, zmniejszają cenę akcyzy, którą musimy zapłacić, ponieważ niewielka zawartość płynu, jest znacznie tańsza, niż zakup dużego liquidu, na który nałożona jest akcyza. Co więcej, seria Selfie, posada wiele smaków, dlatego możemy dopasować produkt do naszych indywidualnych preferencji i w ten sposób wybrać smak, który najbardziej przypasuje nam do gustu.

Nie martw się jak zrobić własny liquid, czyli e-papierosy jednorazowe!

Zdajemy sobie sprawę, że nie każda osoba ma wystarczającą ilość czasu, aby zdobyć wiedzę, jak zrobić liquid, dlatego świetną alternatywą dla standardowych e-papierosów, jest zakup e-papierosa jednorazowego https://dym.pl/vivo,c244,pl.html. Popularne jednorazówki gwarantują nam naprawdę dobry smak olejku, a co więcej nie musimy się martwić o brak olejku, ponieważ po jego skończeniu wyrzucamy naszą jednorazówkę, a następnie możemy sięgnąć po kolejnego e-papierosa, tym razem o innym smaku.

Po przeczytaniu tego artykułu może Cię zainteresować: