tr?id=935316774466743&ev=PageView&noscript=1

Fajka wodna — jak palić?

Fajka wodna to jedno z narzędzi, które od wielu lat pozwala na przyjemne palenie tytoniu i mimo tego, że ma ona swoje lata, dalej cieszy się wielką popularnością. Sięgnięcie po shishę to sposób pozwalający na zrelaksowanie się, a dodatkowo, jest ona również świetną opcją podczas spędzania czasu w gronie znajomych, który dodatkowo umila całe spotkanie. Zanim sięgnie się po fajkę wodną, warto jednak dowiedzieć się, jak jej używać.

Jak palić fajkę wodną — na czym skupić się podczas wyboru sprzętu?

Ze względu na mnogość ofert, która pojawia się na rynku, wybór fajki wodnej jest utrudnionym zadaniem. Właśnie dlatego, warto przeglądać dostępne sprzęty, tak aby wybrana opcja była dopasowana do indywidualnych preferencji danej osoby. Wpływ na dobór wynika zarówno z uwarunkowań estetycznych, jak i funkcji, które oferowane są przez daną fajkę wodną. Co więcej, różne modele shishy mogą mieć do siebie podłączone kilka węży, dlatego sięgając po fajkę wodną, dobrze jest się zastanowić, ile osób będzie korzystało z danego sprzętu.

 

Gdy uda Ci się sprecyzować potrzeby dotyczące shishy, warto skupić się także na materiale, z którego została ona wykonana. Fajki wodne dostępne są zarówno w wersjach wykonanych ze szkła, jak i akrylu. W przypadku tych wykonanych z akrylu warto powiedzieć o ich wytrzymałości, gdyż materiał sprawia, że fajka odporna jest na uszkodzenia powstające w trakcie użytkowania. Fajki wodne szklane przez wiele osób są natomiast uznawane za te, które mają lepszą prezencję, jednak ich wytrzymałość jest niższa, niż w przypadku sprzętów wykonanych z akrylu.

 

Przechodząc do tego, co najważniejsze, warto skupić się na tym, jak palić fajkę wodną. Do tej czynności niezbędne jest oczywiście posiadanie tytoniu. Jego wybór też nie jest prostym zadaniem, ponieważ obecnie, tytoń dostępny jest w wielu różnych wariantach, który wpływa zarówno na smak dostarczanego dymu, jak i jego intensywność. Z tego powodu, osoby, które kupują swoje pierwsze fajki wodne, powinny sięgnąć po słabszy tytoń, a następnie dostosowywać intensywność kolejnych zakupów do swoich potrzeb, tak aby palenie pomagało w relaksacji, a nie intensywnie drapało po gardle.

Jak rozpalić fajkę wodną?

Jeżeli Twoja fajka wodna jest już rozłożona i gotowa do działania, można przejść do tego, jak rozpalić fajkę wodną. Na samym początku, konieczne jest jej uzupełnienie w wodę. Jej objętość jest jednak uzależniona od wielkości fajki, dlatego uniwersalne określenie tego, ile powinno jej być, jest niemożliwe, niemniej jednak każda shisha powinna zawierać w sobie taką ilość wody, aby rurka została w niej zanurzona. Jeżeli odczuwasz, że dym jest dla Ciebie uciążliwy, powinieneś dolać wody, natomiast w przypadku, w którym rurka została zalana, konieczne jest jej odlanie. Musi być jej dokładnie tyle, aby rurka po włożeniu korpusu była zanurzona nie mniej niż na 1 cm, ale nie więcej niż na 1,5 cm. Ostatecznie ilość nalewanego płynu jest uzależniona od kształtu dzbana)

 

Rozpalając fajki wodne akrylowe, można wykorzystać węgielki wykonane z naturalnego węgla drzewnego. Sama czynność jest niezwykle prosta, ponieważ węgiel powinien zostać umieszczony w wyznaczonym przez producenta miejscu, zwanym palnikiem. Po odpowiednim rozpaleniu shisha już po kilku minutach powinna cieszyć Cię smakiem Twojego ulubionego tytoniu, którego użyłeś.

 

Przechodząc dalej, warto wyjaśnić, jak rozpalić fajkę wodną bez węgielka. Oczywiście, ich wykorzystanie sprawia, że samo rozpalanie jest zdecydowanie prostsze, jednak nie zawsze jesteśmy w ich posiadaniu. Z tego powodu, dobrym pomysłem jest sięgnięcie po specjalne kamienie do rozpalania, lub elektryczne podgrzewacze do fajki wodnej. Każda z opcji ma swoje zalety, jednak aby z nich korzystać, konieczne jest zaopatrzenie się w niezbędne produkty pomagające w rozpaleniu shishy.


Właśnie dlatego, warto odwiedzić sklep z akcesoriami do palenia, w którym znajdują się przeróżne produkty, zarówno te, do rozpalania shishy, jak i same fajki wodne. Zaletą naszego sklepu niewątpliwie jest dostępność wszystkich niezbędnych sprzętów, a także dodatków pomagających w swobodnym paleniu tytoniu najwyższej jakości. Nie czekaj i już teraz sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy w naszej ofercie.