tr?id=935316774466743&ev=PageView&noscript=1

Jak przygotować bongo do palenia?

Palenie bonga jest jedną z najbardziej popularnych metod delektowania się swoim ulubionym suszem. Jednak przed oddaniem się chwilą przyjemności musimy odpowiednio przygotować bongo do palenia, tak aby wszystko przebiegło pomyślnie. Nie każda osoba wie jednak, jak prawidłowo powinno się do tego zabrać, w szczególności, gdy jest to dopiero nasz początek z pierwszym zakupionym bongo.

Czym jest i z czego składa się bongo do palenia?

Na samym początku warto wyjaśnić, czym jest bongo do palenia i z czego się ono składa. Bongo to jeden z rodzajów fajki wodnej, jednak jego budowa jest zdecydowanie prostsza niż szisza, a składa się na nią tylko kilka elementów. Pierwszym z nich jest korpus, czyli największa część bongo. To właśnie w niej zgromadzimy wodę niezbędną do chłodzenia oraz filtrowania dymu. Następnym elementem jest komora, której zadaniem jest zgromadzenie dymu, który powstał po odpowiednim przefiltrowaniu w korpusie. Następnie znajduje się najważniejszy element, cybuch, czyli naczynko, do którego umieszczamy nasz ulubiony susz, aby się nim delektować. Ostatnią częścią jest natomiast ustnik, dzięki któremu zaciągamy dym do naszych ust.

Bongos do palenia, przygotuj go krok po kroku!

Jeżeli zakupiliśmy nowy bongos do palenia, warto przepłukać go wodą, aby pozbyć się z niego brudu lub kurzu, który mógł w nim osiąść. Zaraz po przemyciu, powinniśmy zalać bongo do palenia wodą, do wysokości ⅔ cybucha. Zastanawiające może być jednak, jakiej wody użyć, ciepłej czy zimnej? Wszystko zależy natomiast od indywidualnych preferencji, jednak standardową opcją jest skorzystanie z wody o temperaturze pokojowej. W zależności od naszych zachcianek możemy również umieścić lód w komorze, który ma służyć nam jako sposób na złagodzenie dymu. Oczywiście, nie powinniśmy przejmować się brakiem lodu, ponieważ nie jest on niezbędny, do prawidłowego działania bonga do palenia.

Następnym krokiem, który pozwoli nam przygotować nasz sprzęt, jest włożenie cybucha w korpus, i sprawdzenie, czy przy zaciąganiu czujemy bąbelki wody, jeżeli tak, znaczy to, że w naszym bongo znajduje się zbyt duża ilość wody i powinniśmy ją odlać, aby proces palenia z bonga był dla nas przyjemniejszy. Następnym krokiem będzie przygotowanie suszu, którego mamy zamiar użyć, najlepiej jest skruszyć go młynkiem, aby pozostały tylko drobne kawałki, które lepiej wejdą do cybucha. Oczywiście, każda fajka wodna, może się różnić, dlatego przed zakupem, warto sprawdzić ofertę, https://dym.pl/fajki-wodne-bongo,cp95,pl.html, aby wybrać najbardziej przystępne bongo.

Jak palić bongo?

Gdy mamy już przygotowany cały sprzęt, powinniśmy przejść do zaciągania się naszym suszem, jednak skąd wiedzieć, jak palić bongo? Przecież nikt nas tego nie uczył. Sam proces nie jest jednak zbyt skomplikowany. Nabijamy nasz cybuch wcześniej zmielonym suszem, następnie dla lepszej stabilności stawiamy bongo na stole i przechodzimy do wdychania. Warto pamiętać, że nie wkładamy bonga do ust, jedynie przykładamy usta do naszego bonga. Następnym krokiem jest rozpalenie materiału, przy jednoczesnym zaciśnięciu dziurki znajdującej się po bogu bonga. Jeżeli w komorze zebrał się dym, puszczamy palec, a następnie zaciągamy dym.

Jak łatwo zauważyć, zdobycie wiedzy o bongo, jak działa, nie jest wcale trudne. Warto jednak wspomnieć o kilku ważnych zasadach. Na samym początku pamiętaj, żeby nie ślinić bonga. Jeżeli czujesz, że w Twoich ustach zbiera się ślina, przełknij ją, a następnie wróć do palenia. W kwestiach higieny należy również pamiętać o przetarciu ustnika naszego bonga https://dym.pl/fajki-bongo-akrylowe,c154,pl.html przed podaniem. W ten prosty sposób osoba, która jest kolejna w kolejce, nie musi zbierać pozostawionej przez Ciebie śliny.

Jakie bongo kupić na start?

Osoby będące na samym początku przygody z fajkami wodnymi, mogą zastanawiać się, jakie bongo kupić na start, ponieważ rynek tego towaru jest niezwykle rozbudowany. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, ponieważ najbardziej klasycznymi rozwiązaniami, są bonga szklane, https://dym.pl/fajki-bongo-szklane,c130,pl.html, jednak obecnie dużą popularnością cieszą się również bonga akrylowe. Charakteryzują się one wysoką jakością, naprawdę zaskakującymi kształtami, oraz barwami.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o zaletach zarówno bonga szklanego, jak i akrylowego, to na naszej stronie internetowej znajduje się artykuł, który powinien pomóc Ci w podjęciu decyzji, który rodzaj bonga wybrać https://dym.pl/fajki-bongo-akrylowe,c154,pl.html. Dowiesz się z niego między innymi o rozmiarach bonga oraz o zaletach jednego i drugiego materiału. Taki artykuł to prawdziwa kopalnia wiedzy dla osób będących na samym początku swojej przygody z własnym bongo.