tr?id=935316774466743&ev=PageView&noscript=1

Jak czyścić i dbać o shishę?

Wreszcie ją masz - długo wybieraną, wysokiej jakości i solidną shishę. Nie zatrzymuj jednak swojego zaangażowania na samym fakcie jej posiadania. Teraz jest dobry moment, by pogłębić swoją wiedzę na temat tego, jak czyścić shishę - aby dzięki właściwej pielęgnacji mogła służyć jak najdłużej i cieszyć Cię swoją pełną funkcjonalnością. W tym artykule znajdziesz wszystko, co najważniejsze na ten temat.

Dlaczego czyszczenie fajki wodnej ma znaczenie?

Aby shisha spełniała swoje zadanie - każdy jej element musi być regularnie czyszczony. Jednak nie chodzi o samą efektywność działania. Zaniedbując czyszczenie fajki wodnej, obniżasz też poziom jej higieny, co może się negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie i samopoczucie. Dlatego właśnie konieczne jest zarówno konsekwentne czyszczenie fajki wodnej oraz regularne sprawdzanie stanu wszystkich składających się na nią komponentów - od głowicy do cybucha.

Jeśli chodzi o samą częstotliwość czyszczenia - głowica powinna zostać wyczyszczona po każdym użyciu. Pozbycie się z niej resztek tytoniu i popiołu jest niezbędne, aby przy następnej okazji można było korzystać  z shishy w sposób higieniczny. Czystość i świeżość podczas każdego użycia będziesz w stanie zapewnić tylko wtedy, gdy skorzystasz z odpowiednich narzędzi do czyszczenia, jak delikatna szczoteczka czy akcesoria do shishy - które można znaleźć w każdym dedykowanym sklepie.

Wskazówka! Czystość smaku jest tym, na czym Ci zależy? Osiągniesz ją dzięki właściwemu czyszczeniu fajki wodnej.

Jak myć shishę w prawidłowy sposób?

Teraz, gdy już wiesz, dlaczego czyszczenie fajki wodnej ma takie znaczenie - czas przejść do konkretnych wskazówek, które pomogą Ci robić to zawsze w prawidłowy sposób

Podstawowe wskazówki do czyszczenia fajki wodnej:

  • Cybuch należy regularnie demontować i czyścić.
  • Do czyszczenia shishy powinno się stosować odpowiednie detergenty.
  • Im bardziej starannie podejdziesz do zadania - tym dłuższą żywotnością cybucha będziesz się mógł cieszyć.

Jednak pełna wiedza o tym, jak dbać o shishe - to jeszcze więcej teorii, a następnie dużo praktyki, by dojść do perfekcji. Jednak znawcy tematu jednogłośnie potwierdzają, że shisha jest tego warta i nie ma innego sposobu na to, aby uniknąć negatywnego wpływu na smak.

Jak czyścić fajkę wodną krok po kroku?

Czas na omówienie poszczególnych etapów, aby dogłębnie poznać proces czyszczenia fajki wodnej. Zacznij od demontażu cybucha. W tym celu musisz ją rozkręcić, a następnie delikatnie zdjąć cybuch. Dalej postępuj według poniższej kolejności:

Krok 1: Usuń resztki tytoniu z cybucha.

Aby to zrobić musisz obrócić element i potrząsnąć nim z wyczuciem. W razie opornych zabrudzeń - w czyszczeniu może pomóc Ci mała szczoteczka.

Krok 2: Oczyść sitko z zabrudzeń.

Aby skutecznie oczyścić sitko cybucha musisz je otworzyć. Tutaj też bardzo pomocna może okazać się wspomniana wcześniej szczoteczka.

Krok 3: Czas na mycie cybucha.

Nie bez powodu jednym z najczęściej zadawanych pytań w tym temacie jest to: jak myć shishę. Doprowadzenie cybucha do czystości jest kluczowe. Aby to zrobić prawidłowo musisz go umieścić w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu, a następnie z pomocą szczoteczki lub gąbeczki dokładnie, ale też delikatnie wyszorować.

To jednak wciąż niekompletna wiedza na temat tego, jak czyścić fajkę wodną - zanim będziesz mógł ponownie chwycić za węgielki do shishy - czeka Cię jeszcze kilka zadań. Musisz wszystko przemyć i osuszyć.

Co po osuszeniu i zakończeniu czyszczenia cybucha?

Jest jeszcze kilka działań, które warto wykonać, aby mieć pewność, że zarówno shisha jako całość, jak i wszystkie powiązane z nią akcesoria do palenia pozostaną w dobrej formie jak najdłużej. Po każdym myciu - sprawdzaj uszczelki i zadbaj o smarowanie gwintów, jeśli zajdzie taka konieczność. Upewnij się co do właściwego montażu cybucha i nie zapomnij o dokładnym przetestowaniu szczelności przed kolejnym użyciem. Regularne i dokładne czyszczenie wraz z wszystkimi tymi działaniami jest przepisem na przyjemność użytkowania shishy i jej długotrwałość.