tr?id=935316774466743&ev=PageView&noscript=1

Jak palić z lufki — jak nabić i opalić lufkę?

Palenie z lufki to jedna z najczęściej spotykanych metod spalania suszu. Aby wszystko przebiegło pomyślnie, musimy jednak odpowiednio zadbać o to, aby susz w lufce został odpowiednio ułożony, ponieważ tylko to, zapewni nam komfortowe palenie, które przyniesie nam satysfakcję i właśnie dlatego, warto dowiedzieć się, jak nabić, i w jaki sposób opalać lufkę, aby przyniosło nam to najlepsze efekty.

Czym jest lufka?

Zanim przejdziemy do palenia, musimy zrozumieć, czym jest lufka, i dlaczego warto po nią sięgnąć. Od dawna, palenie tytoniu z lufki jest alternatywą dla klasycznych papierosów i chociaż tradycja sięgania po lufkę, zmieniła się, a w porównaniu do dawnych czasów, straciła ona na popularności, to kultura palenia z lufki nadal jest popularnym rozwiązaniem, które pozwala nam na palenie wszelkiego rodzaju suszu. Przechodząc do wytłumaczenia, czym jest lufka, jest to niewielka rurka, zazwyczaj wykonana ze szkła, której jeden koniec jest szerszy, dzięki czemu możemy w niej umieścić susz, lub papierosa.

Z zalet, które dostarcza nam opalanie lufki, niewątpliwie należy wymienić pozbycie się nieprzyjemnego zapachu pozostającego na dłoniach, który w przypadku palenia zwykłego papierosa, pozostaje na długi czas i naprawdę jest się go ciężko pozbyć. Co więcej, dostępność lufek jest naprawdę duża, a sam produkt jest niezwykle tani, przez co jest ona idealnym wyborem, gdy znajdujemy się poza domem, lub jesteśmy w podróży i chcemy zaoszczędzić miejsce. Dodatkowo lufka jest niezwykle prosta w obsłudze, przez co, nawet jeżeli nie mieliśmy z nią wcześniej styczności, to z łatwością damy sobie radę z jej użytkowaniem.

Jak palić z lufki?

Niezależnie od tego, czy w lufce mamy zamiar palić tytoń, czy susz innego rodzaju, warto zainteresować się, jak palić z lufki, aby robić to poprawnie. Na samym początku warto skupić się na suszu. Oczywiście, wybieramy ten, który spełnia nasze indywidualne preferencje. Może to być tytoń, mieszanka ziół, czy produkty konopne. Jeżeli wybraliśmy już nasz susz, możemy przejść dalej i zająć się jego prawidłowym umieszczeniem w lufce. Co to oznacza w praktyce? Nabita lufka powinna wypełnić się suszem, jednak konieczne jest, aby nie był on zbyt zbity, ponieważ stworzy to problem z rozpalaniem, musimy również pamiętać, że nieubity susz jest również problematyczny,  ponieważ pojawia się ryzyko dostania się suszu do naszych ust.

Oczywiście, aby tego uniknąć, w lufce może zostać umieszczony filtr, który nie tylko zapobiegnie dostaniu się suszu do naszych usta, ale również ochroni nas przed negatywnymi substancjami powstającymi podczas spalania. Wiedząc już, jak nabić lufke, warto skupić się na tym, jak w prawidłowy sposób dostosować susz. Ze względu na małą przestrzeń w komorze spalania, susz, który ma się w niej znaleźć, musi zostać odpowiednio dostosowany. Tutaj z pomocą przychodzi nam młynek, dzięki któremu zmielimy nasz ulubiony susz i doprowadzimy do sytuacji, w której zmieści się on z łatwością w komorze.

Kiedy warto sięgnąć po lufkę?

Mimo upływu lat, lufki, podobnie jak dawniej, używane są do spalania papierosów, z pominięciem nieprzyjemnego zapachu, który zostaje na naszej skórze, na naprawdę długi czas. Palenie z lufki to również alternatywny sposób, na palenie samego tytoniu, który dostępny jest w sklepach w zmielonej formie. W ten sposób nie musimy sięgać po bibułki, a lufka bez problemu może zostać wykorzystana ponownie, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić nasze pieniądze, a także nie musimy się martwić o zgubienie bibułek, które są naprawdę lekkie, przez co łatwo je zgubić.

Co więcej, w obecnych czasach, wiele osób decyduje się na palenie suszów oraz wszelkiego rodzaju ziół, do których palenia, lufka może wydawać się idealnym rozwiązaniem i w rzeczywistości tak jest. Wykorzystując dodatki, takie jak filtr, możemy zmniejszyć ilość substancji smolistych powstających podczas palenia, dzięki czemu w prosty sposób, jesteśmy w stanie zadbać o nasze płuca, a także o cały układ oddechowych. W przypadku lufki, mamy również do czynienia z wygodnym sposobem spalania, a samo nabijanie lufki jest łatwe, dzięki czemu w szybki i prosty sposób będziemy w stanie przyjąć do naszych płuc dawkę wybranego przez nas suszu roślinnego.

Jaka jest pojemność lufki?

Ładowność komory spalania, zależna jest od wielkości lufki, którą kupiliśmy, przez co odpowiedzenie na pytanie ile gram wchodzi do lufki, jest niezwykle utrudnione. Niemniej jednak, skupiając się na klasycznej, szklanej lufce, jej pojemność to zazwyczaj coś około 0,3 grama suszu i chociaż mogłoby się wydawać, że jest to naprawdę mało, to w rzeczywistości, jest to wystarczająca pojemność, która zapewnia nam inhalacje dużej ilości suszu, w naprawdę krótkim czasie. Właśnie dlatego, mimo wieloletniej obecności na rynku, nabijanie lufki to jeden z najczęstszych wyborów wśród osób preferujących alternatywne dla papierosów sposoby palenia.

Wiedząc już, ile g wchodzi do lufki, warto wspomnieć, że w przypadku, w którym nie jesteśmy w stanie spalić jej całej na jeden raz, warto włożyć do komory mniej suszu. Co prawda, dobrze włożony susz nie powinien wypadać z fifki, jednak zbyt mocne nabicie suszem jest po prostu mało ekonomiczne, jeżeli nie mamy w planach spalenia całej lufki

Czy palenie z lufki szkodzi?

Problemem, bardzo często poruszanym w kontekście palenia z fifki, jest to, czy palenie z lufki szkodzi. Oczywiście, możemy znaleźć w nim pozytywy, takie jak, chociażby pozbycie się nieprzyjemnego zapachu, który w przypadku klasycznych papierosów zostaje na naszych dłoniach, jednak konieczne jest również powiedzenie o negatywnych aspektach, które przynosi nam palenie z lufki. Palenie może wywołać u nas uszkodzenie układu oddechowego, które spowoduje przewlekłą chorobę płuc, a także inne choroby związane z układem oddechowym. Co więcej, sam dym ma w sobie substancje drażniące oraz toksyny, które w nadmiarze mogą doprowadzić do uszkodzenia naszych płuc.

Palenie z lufki szkodliwość, jaka może nam się przydarzyć podczas tej czynności, jest również poparzenie. W przypadku zwykłych papierosów jest o nie trudniej, ponieważ papierosy stworzone są w taki sposób, aby zniwelować ryzyko poparzenia. W przypadku palenia ze szklanej rurki bez użycia filtru może dojść do bezpośredniego zaciągnięcia się suszem, który wyląduje prosto w naszych ustach, doprowadzając do nieprzyjemnego poparzenia. Oczywiście, da się zredukować to ryzyko poprzez poprawne umieszczenie suszu, oraz wyposażenie się w filtr jednak zdecydowanie warto pamiętać o istniejącym ryzyku.

Niezależnie od suszu przyjmowanego przy pomocy lufki, ważne jest również wspomnienie o tym, że każdy produkt może nas uzależnić. Z tego powodu powinniśmy zawsze o tym pamiętać, ponieważ palenie może spowodować nieodwracalne zmiany w naszym zdrowiu, przez co niezwykle ważne jest kontrolowanie naszego palenia, ponieważ bardzo szybko, może wymknąć się nam ono spod kontroli i zaprowadzić nas do nałogu, z którego będzie nam ciężko wyjść. Oczywiście, podczas palenia z lufki, ważna jest samokontrola, ponieważ sporadyczne spalanie suszu nie powinno wpłynąć negatywnie na nasze samopoczucie, a także na nasze ogólne zdrowie, jednak zbyt częste sięganie po lufkę, może mieć negatywne efekty.

Jak palić z lufki, aby miało to jak najlepsze efekty?

Przede wszystkim, musimy pamiętać, że to, jak się pali z lufki, ma duży wpływ na efektywność naszego palenia. Z tego powodu, na samym początku powinniśmy sprawdzić, czy nasza lufka jest odpowiednio nabita. To jak nabić lufkę, zostało wyjaśnione wcześniej w tekście. Mając dobrze ułożony susz w lufce, powinniśmy zacząć ją opalać. Przed rozpaleniem lufki, musimy pamiętać, że istnieje ryzyko poparzenia. Z tego powodu, warto sięgnąć po filterki, których zadaniem, jest zapobiegnięcie takiej sytuacji. Zaciągając się dymem, powinniśmy postawić na powolne zasysanie dymu, dzięki czemu jesteśmy w stanie zniwelować zaciąganie tak zwanych komet, czyli rozgrzanego suszu.

Dlaczego warto sięgnąć po lufkę?

Rywalizacja pomiędzy zwolennikami palenia z lufki a tymi, którzy wolą palić tytoń w postaci samodzielnie stworzonych papierosów trwa od dawna i nie zapowiada się, aby miała się ona skończyć. Argumentem, skłaniającym nas do wyboru lufki, jest zdecydowanie łatwość palenia. W przypadku skrętów zmuszeni jesteśmy do rolowania, które może być ciężkie dla osób zaczynających przygodę z tą metodą palenia. Z kolei lufki szklane pozwalają nam na szybkie i proste nabicie, dzięki czemu w krótkim czasie jesteśmy w stanie zadowolić się paleniem naszego ulubionego suszu. Co więcej, fifka, ze względu na swoje rozmiary zabiera mniej miejsca, niż noszenie przy sobie bibułek oraz filtrów, dzięki czemu lufki to idealne rozwiązanie na przenośne palenie.

Warto wspomnieć, że w przypadku skrętów możemy mieć problem z ułożeniem suszu, gdzie wybierając fifkę, z łatwością zrozumiemy jak nabić lufkę, dzięki czemu nie będziemy musieli męczyć się z prawidłowym skręceniem, które naprawdę, mimo tego, że wydaje się proste, to w rzeczywistości może zająć nam naprawdę dużo czasu, jeżeli decydujemy się na tę metodę po raz pierwszy.

Najlepsze akcesoria do palenia z lufki!

Palenie z lufki to jedna z najbardziej popularnych metod spalania suszu. Decydując się na zakup lufki, powinniśmy wybrać renomowany sklep z akcesoriami do palenia. Ze względu na nasze wieloletnie doświadczenie, w sprzedaży, sprzętów najlepszej jakości, zdecydowanie polecamy skorzystanie z naszej oferty. Znajdziesz w niej między innymi młynki do kruszenia suszu, dzięki którym z łatwością umieścisz swój ulubiony susz w lufce, bez obawy, że będzie on zbyt duży do komory spalania.

Co więcej, w ofercie, znajdziesz również lufki, a także inne akcesoria, które mogą okazać się idealnym prezentem dla palacza. W przypadku lufek, mamy do wyboru klasyczne lufki szklane, lufki gięte, a także wiele innych ciekawych rozwiązań przeznaczonych dla palaczy, zarówno tych początkujących, jak i osób doświadczonych w tematyce palenia suszów przy pomocy przeróżnych produktów przeznaczonych do wykonywania tej czynności.